Události

 
Co pro vás připravujeme na rok 2020?
 

Můžete se těšit na nové články a rozšíření přednášecí činnosti.

Přednášky

Navázaly jsme spolupráci se vzdělávací agenturou TSM a připravujeme přednášky pro laiky (fotografy, fotografované, ale také společnosti a státní instituce) na téma Fotografie a právo, ve kterých se budeme zabývat zejména autorským právem k fotografii, nakládáním s fotografiemi (licenční smlouva, fotografie jako důkaz v soudním řízení), fotografováním lidí a nemovitostí.

Termíny

Praha – pondělí 12.10.2020 - 9:00 - 13:30 h
Brno - středa 21.10.2020 - 9:00 - 13:30 h

Více info: ZDE

 
Události roku 2019
 
Prague photoshow

praguephotoshow.cz

Pavla Nečasová vystupovala na úžasném festivalu Prague Photo show, který proběhl dne 22.9.2019 v pražském divadle ABC. Fotografům přednesla fotograficko-právní souvislosti při pořizování street fotografie (pouliční fotografie). Festival nám přinesl velkou zpětnou vazbu, z níž bylo zřejmé, že fotografy netíží pouze fotografování lidí v ulicích, ale také další fotografické souvislosti (např. právní vztahy při zakázkovém focení atd.).

praguephotoshow

 
Diskuze

Začátkem září 2019 v prostorách advokátní kanceláře ndlegal.cz proběhla první přednášková činnost na téma Street fotografie, jejíž součástí byla také diskuse o tématu.

 
Příspěvky do časopisů

Náš záměr šířit povědomí o fotograficko-právních souvislostech jsme ve větší míře začaly realizovat minulý rok (2019), kdy nám vyšly např. v časopisech Foto Video a Digitální foto magazín články s tématikou fotografování lidí v ulicích (Street fotografie s ohledem na focení lidí).